Ornamentální sklo s drátěnou vložkou jednostranně nebo oboustranně vzorované, během tvarování a válcování je do pásu skla zaválcována rovnoběžně s povrchem drátěná vložka. Sklo s požární odolností třídy E. K dostání v čiré, žluté a bronzové barvě.

Leštěné drátosklo je sklo se speciální povrchovou úpravou s požární odolností třídy E.

Sklo se řadí mezi nejčistší a zdravotně nezávadné ekologické materiály s velmi dlouhou až neomezenou životností. Časem se nezakalí ani nemění v porézní materiál. Nepodléhá tedy procesu stárnutí. Sklo je vysoce odolné proti vodě a preventivně chrání i proti požárům.

SKLO S DRÁTĚNOU VLOŽKOU

Toto tzv. drátosklo je ploché, hladké bez vzorů nebo vzorované z jedné či obou stran. Drátěná vložka, jež je do pásů zaválcovaná rovnoběžně s povrchem, zajišťuje při rozbití skla soudržnost. Dodávané tabule drátoskla mohou být dodány transparentní nebo bronzové či žluté barvy.

ROZMĚRY JEDNOTLIVÝCH TABULÍ

  • Tloušťka: 6mm
  • Plošná hmotnost (kg.m2): 15,0
  • Maximální rozměr: 2520x321mm

POUŽITÍ DRÁTOSKLA

Drátoskla mohou být aplikována v těchto typech objektů.

  • Průmyslové objekty: výrobní haly, hangáry, sklady, pracovní provozovny
  • Dopravní objekty: nádraží a zastávky vlaků, vozovny a stanice městské hromadné dopravy, garáže
  • Obchodní a společenské objekty: nákupní centra, tržnice, pasáže, galerie, muzea, výstavní prostory
  • Komunikační a vstupní prostory: průchody, proluky, vertikální šachty
  • Obytné a ostatní objekty: s ochranou a vymezením pochozích ploch, s napojením do exteriérů pomocí madelních systémů a zábradlí dle umístění v podlaží

MECHANICKÉ VLASTNOSTI DRÁTOSKLA

Mechanické vlastnosti drátoskel jsou určeny hlavně pevností v tahu, tlaku, ohybu a smyku, modulem pružnosti v tahu(tlaku) či smyku, Poissonovou konstantou, rázovou houževnatostí, tvrdostí atd.

TEPELNÉ VLASTNOSTI DRÁTOSKLA

Základní technické parametry jsou určeny součinitelem délkové teplotní roztažnosti, součinitelem tepelné vodivosti, tepelným odporem, měrným teplem, bodem měknutí skla a faktorem difuzního odporu.

BEZPEČNOSTNÍ VLASTNOSTI DRÁTOSKLA

Drátosklo splňuje vlastnosti požadované od bezpečnostního skla, tj. odolnost proti úderům a  nárazům.