neprustrelne-sklo

Odolná skla proti střelám se vyrábějí z vrstveného bezpečnostního skla, které je spojeno pomocí PVB folie. Norma ČSN EN 1063 – “Bezpečnostní zasklení – Zkoušení a klasifikace odolnosti proti střelám“ specifikuje požadavky na provedení a zkušební metodu pro klasifikaci skla odolného proti střelám (sestávajícího z jedné nebo více vrstev skla) a kombinace sklo/plast.

KONTAKT

Kde se používají neprůstřelná skla 

  • bankovní přepážky
  • noční výdeje léků
  • benzínové pumpy
  • okna a dveře
  • výlohy a vytríny
  • v dopravě

Jak si vybrat neprůstřelné sklo 

Před výběrem neprůstřelného skla raději vše konzultujte se specialisty na sklo nebo nás přímo kontaktujte na info@alfaglass.cz. Neprůstřelné sklo se navrhuje podle druhu zbraně a použitého střeliva.

patrony-neprustrelne-sklo

 

Typy neprůstřelných skel 

Alfaglass s.r.o. nabízí vrstvená skla, která splňují dle normy ČSN EN 1063 kritéria pro nejrůznější třídy bezpečnosti. U vyšších tříd bezpečnosti je z důvodu snížení váhy a vyrobitelnosti, jednoduché sklo nahrazeno dvojsklem.

neprustrelne-sklo-druhy
NS = neprůstřelným sklem nepronikne střela a neodlítnou úlomky
S = neprůstřelným sklem nepronikne střela, ale není požadavek na odlítnutí úlomků skla

Neprůstřelná skla s polykarbonátem 

nabízíme neprůstřelná vrstvená skla  s polykarbonátovými deskami na odvrácené straně nástřelu (NS). Polykarbonát zajistí, že nikdy nedojde k uvolnění střepů skla. Tyto desky jsou tenčí a lehčí, nicméně poskytují stejnou úroveň bezpečnosti.

neprustrelne-sklo-druhy-polykarbonat

NS = neprůstřelným sklem nepronikne střela a neodlítnou úlomky

KONTAKT

Co byste měli vědět o neprůstřelném skle 

Neprůstřelné sklo = složením většího počtu skleněných tabulí a za použití speciálních fólií poskytuje takový složený sendvič spolehlivou ochranu tím, že zabrání případného průniku vystřeleného projektilu pro odpovídající kategorii střelných zbraní.

Osoby ale mohou být případně zraněny vzniklými střepinami z neprůstřelného skla, které se uvolní ze zadní části po nástřelu skla. Je proto nutné ve vzdálenosti asi 50mm za neprůstřelným sklem mimo kategorii NS, trvale fixovat další skleněnou tabuli vrstveného skla (dvouvrstvé sklo). Díky zvětšování tloušťky daného skla je možné dosahovat vysokého stupně odolnosti proti střelbám.