Historické tažené sklo

Ploché tažené sklo (draw sheet glass) se vyrábí jako průhledné, čiré nebo zabarvené. Jeho kvalita a vlastnosti jsou popsány v normě ČSN EN 572-4 – Sklo ve stavebnictví – Základní výrobky ze sodnovápenatokřemičitého skla – Část 4: Ploché sklo tažené. Nabízíme replika skla z několika historických období:

  • historické sklo z období mezi 18 až 19 stoletím (novoantické tažené sklo)
  • historické sklo připomínající kvalitu skla z 20 století (tažené sklo pro renovace)
  • imitaci historického skla (tažené sklo s minimem viditelných vad ve stylu Bauhas)

 

KONTAKT

Které tažené sklo hledáte?

Novoantické sklo

Restaurátorské tažené ploché sklo zařazené do kategorie NOVOANTICKÉ se vyznačuje specifickou deformací viditelného obrazu. Využívá se pro obnovu historických památek a jsou věrnou napodobeninou výroby pomocí Fourcault. Toto sklo sklo můžete vidět na historických památkách z 18 až 19 století. Tato skla mají v sobě větší množství vad a jejich povrch je cíleně deformován, aby se imitoval jejich historický odraz obrazu.

tazene-historiske-sklo[1]

Sklo pro renovace

Tažené sklo pro renovaci historických památek je věrnou replikou skla používaného ve 20 století metodou Fourcault. Tato skla vykazují menší množství viditelných vad, přesto obsahují plynné nebo pevné vměstky a lineární vady, které byly typické pro stará okna a zasklení.

tazene-historiske-sklo-01[1]

Historické dekorativní sklo

Imitace historického skla s minimem viditelných vad je vhodné do moderních staveb a do míst, kde jsou speciální požadavky na architektonický styl typu Bauhaus. Jeho mírně nepravidelný povrch připomíná skla z první poloviny našeho století, kdy se skla nevyráběla tak dokonale rovná a využívala se metoda horizontálního tažení skla po válcích.

tazene-historiske-sklo-02[1]